Jak na organickou návštěvnost? Zdroje návštěvnosti pro affil weby I.

Jak na organickou návštěvnost? Zdroje návštěvnosti pro affil weby I.

Raději škaredá stránka a hodně trafficu než krásná stránka a žádný traffic. V dnešním článku se proto zaměřím na traffic. Získání návštěvnosti je celkem široký pojem, a proto začnu s organickou návštěvností. Organická návštěvnost je přirozená návštěvnost z vyhledávačů a pod zkratkou SEO rozumíme optimalizaci pro vyhledávače.

SEO – Search Engine Optimization

Nejlepším zdrojem návštěvnosti je návštěvnost z vyhledávačů. Kromě toho, že tento typ trafficu je zadarmo, můžete na svou stránku získat lidi, kteří mají zájem přímo o to, čemu se věnujete. Ale dostat se na první pozice není sranda (záleží na segmentu). Tady začíná magie, kterou disponují SEO specialisté, ale i mnozí publisheři. Nejednou se stalo, že publisher měl lepší pozice než inzerent.

Content marketing

Pro SEO je velmi důležitý kvalitní content. Pokud se vám podaří dosáhnout stavu, kdy máte na podstránkách vyšší návštěvnost než na homepage, vyhráli jste (samozřejmě bez cílení placeného trafficu na landing page 😀 ). Dejte návštěvníkům kvalitní obsah a budou ho sami sdílet. Jestliže se obsah stránky dlouhodobě nezměnil, Google může považovat stránku za neaktuální. Proto povolte u článků komentáře a získáte tím nový obsah zadarmo. Při psaní obsahu se držte těchto pravidel:
  • Nedělejte PR, zaměřte se na problémy zákazníků. Pokud někdo hledá „vypadávání vlasů“, tak je blbost mu hned v první větě hodit odkaz na produkt. Je nutné mu nejdříve vysvetlit, proč mu ty vlasy padají, co to ovlivňuje, jak proti tomu může sám bojovat a potom mu můžete nabídnout nějaké výrobky.
  • Obsah musí být tvořený „jazykem“ vašeho publika.
  • Použijte relevantní obrázky a fotky.
  • Reference a hodnocení jiných zákazníků zvyšují konverzní poměr. Podívejte se na Heuréku, fóra, Facebook. Určitě něco najdete.
  • Nebojte se mluvit o negativech výrobku/služby. Pokud bude váš obsah propagovat všechno jen v superlativech, nebudete pro lidi důvěryhodným zdrojem.
POZOR! Dejte si záležet na kvalitním a poutavém nadpisu článku. Nepište příliš všeobecné nadpisy článků. V článcích a na landing page nezapomeňte na CTA prvky, které vyvolávají akci u návštěvníků.

Dejte vašemu odkazu ten správný text

Meta description tag není velmi důležitý pro SEO pozice, avšak umí udělat obrovský rozdíl v proklikovosti odkazu. Uživatel upřednostňuje odkazy, jejichž popis dává smysl a důvod kliknout na odkaz. Nezapomeňte v popisu použít klíčové slovo. Délka meta description tagu by měla být 150 až 160 znaků. Jak to vypadá? V hlavičce zdrojového kódu stránky najdete takovýto tag:
<meta name="description" content="This is an example of a meta description.">
Nechce se vám shlédnout zdrojový kód? Nevadí. Nainstalujte si rozšíření do prohlížeče a zobrazte si všechna SEO data o vaší stránce! Já osobně používám Meta SEO inspector do Chromu. Rozšírenie pre Chrome na sledovanie meta tagov Dejte si opravdu záležet na SEO a pro každou stránku a článek poctivě vyplňte popis (meta description). Pokud tento popis nevyplníte, Google bude brát první text na stránce a potom můžete dopadnout i takto: Príklad zlého meta description Už se vám stalo, že při sdílení stránky na sociálních sítích se zobrazil jiný obrázek nebo nic neříkající text? Nastavte si meta tagy pro sociální média!

Nezapomínejte na obrázky. Mají být originální a s popisem.

Co by to bylo za stránku, kdyby na ní nebyl obrázek, že? Pro svoje affil stránky využívám free fotobanky. Problémem však je, že tyto fotky se nacházejí na XY dalších webech a Google potom nepovažuje moje obrázky za originální. Co s tím? Jestli nemáte možnost nafotit svoje vlastní fotky, tak aspoň upravte ty stáhnuté. jak upravit obrázek za 3 minuty:
  • Pokud přímo na obrázku není text, můžete obrázek horizontálně otočit (flip).
  • Vystřihněte z obrázku tu část, která je pro váš článek důležitá.
  • Použijte filtr – změňte odstín obrázku (popřípadě přidejte gradient), změňte kontrast…
  • Přidejte do obrázku text.
Zdroj původního obrázku: https://www.pexels.com/photo/woman-phone-call-working-work-space-29594/ Nezapomeňte na popis (alt tag). Google neumí číst obrázky. Výše vzpomínané rozšíření do Chromu vás upozorní i na obrázky bez popisu. 😉
<img src="https://www.vasadomena.sk/obrazok.jpg" alt="Toto je popis obrázku" />

Jaký plugin pro WordPress?

Na internete najdete hromadu článků na téma „Best SEO plugin for WordPress“. Jestli se vám to ale nechce googlit, doporučuji vám jeden z těchto dvou: Yoast SEO alebo All in One SEO Pack (tento používám já osobně). Pro SEO však vždy používejte jen jeden plugin, jinak se budou data neustále přepisovat, což nebude pro rychlost vašeho webu optimální. 😉 Pro content marketing plugin neexistuje. Obsah si musíte napsat sami nebo najít skvělého copywritera. Víte, kde se skrývají skvělí copywriteři? Napište nám tip do komentáře. 😉 Štefan Polgári
Vydělávající affiliate web
E-book zdarma

Vydělávající affiliate web

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?