Povánoční novinky pro inzerenty sítě Dognet

Povánoční novinky pro inzerenty sítě Dognet

V novém roce jsme si pro vás připravili první vydání novinek z Dognetu.

Povánoční zhodnocení

Všichni se každý rok těšíme na období Vánoc. V e-commerce už tradičně nejsilnější období v roce. Jak to vypadalo u nás v Dognetu? Vrchol sezóny jsme měli 11. 12. a závěrečnou tečku sezóny 2018 17. 12. Úplné minimum prodejů bylo samozřejmě přímo na Štědrý den a potom na Silvestra. V podstatě hned po skončení vánočních svátků se všechno začalo vracet do normálu.

Koncem roku 2017 jsme se těšili, když jsme poprvé překonali magickou hranici 1 000 000 eur vyplacených publisherům, a hned v úvodu tohoto roku se nám už dokonce podařilo překonat hranici 2 000 000 eur vyplacených publisherům.

A malá zajímavost? Poslední konverze roku 2018 padla přesně 31.12. ve 23:59:11 v maďarské kampani ecipo.hu. A první konverze v roce 2019 padla jen pár minut nato. Už ve 00:04:14 někdo nakoupil v e-shopu Dr.Max.sk.

Užili jsme si tradiční vánoční HotDognet

Jako každý rok, i tento rok jsme v prosinci zorganizovali oblíbený affiliate meetup HotDognet. Konal se už tradičně v našem suterénu v Bratislavě na Karpatské. Užili jsme si skvělé HotDogy od Filips HotDog, ochutnali hodně zajímavých rumů a vyslechli si několik zajímavých přednášek a panelovku.

Panelová diskuze byla dokonce mezinárodní. Vedl ji náš Štefan a debatovali v ní náš kolega David, Michal Hradil z Hyperie, Tomáš Vrtík z Expandeca a náš maďarský publisher Zsolt Hegedűs.

Kromě panelovky byly i 3 zajímavé přednášky. Katka Novotná přišla s už tradiční prezentací o datech, číslech, vývoji a výkonu různých segmentů a celé sítě. David Puha měl velmi upřímnou přednášku bez omáček o tom, co jsme se za uplynulý rok naučili o HU, RO, DE a PL affiliate trhu. A já jsem návštevníkům HotDognetu zprostředkovala know-how ze zahraničí v přednášce 3+1 příklady úspěšných zahraničních affiliate projektů.

HotDognet ale není jen o prezentacích, ale hlavně o výměně zkušeností, networkingu a samozřejmě i HotDogech … a dobrém pití.

Více podrobností, všechna videa z přednášek i panelovky a spoustu fotek najdete TADY.

Konference, expa, ples. Kde všude už Dognet byl v roce 2019?

Rok 2019 zatím netrvá ani 2 měsíce, ale my jsme už stihli být na několika e-commerce setkáních.

24. 1. jste se s námi mohli setkat v Budapešti na Ecommerce Expo 2019 – největším e-commerce eventu v Maďarsku. Tento rok byl 4. ročník a zúčastnilo se ho více než 2000 lidí. Dognet stánek byl celý den plný zájemců. Získávali jsme nové inzerenty i publishery na maďarském trhu a rozdali jsme stovky knih o affiliate marketingu, které máme samozřejmě i v maďarském jazyku.

26. 1. jsme se zúčastnili prvního ročníku Ecommerce plesu v Praze, který organizovala Zásilkovna a Dognet byl jedním z partnerů. Zažili jsme krásný večer plný skvělého jídla, pití, zajímavých kontaktů a skvělého programu a už teď se těšíme na další ročník. Víc informací o plese, fotky, ale i video z akce najdete na oficiální stránce Ecommerce plesu.

29. 1. jsme byli znovu v Praze. Tentokrát na expu Reshoper. Rozdali jsme desítky knih Super affiliate academy pro inzerenty, našich speciálních piv, ledové kávy a energy drinků. Potkali jsme mnoho zajímavých lidí a bavili se o affilu. Zejména náš Roman byl hvězdou, e-shopistům rozdal nespočet rad a získal spoustu zajímavých kontaktů.

7. 2. byl náš Štefan s Romanem v Praze na Eshopistovi. Eshopista je série 4 konferencí zaměřených na témata týkající se aktuálních trendů pro majitele, manažery a online marketery v e-shopech. Dognet je partnerem těchto konferencí. Na první letošní konferenci ze série Eshopista přednášel Štefan o automatizaci a nových technologiích v Dognetu s ukázkou, jak je využívá e-shop 4home.

12. 2. jsme znovu vystavovali v Budapešti, tentokrát na konferenci svazu Ecommerce Hungary. Náš kolega Dávid měl také přednášku v rámci konference, na které hovořil o tom, jak pomoci expanzi e-shopu pomocí affiliate marketingu.

Mnoho nových kampaní i publisherů

Od posledních novinek z Dognetu nám přibylo několik nových publisherů a téměř až 30 nových kampaní na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rumunsku i Polsku. Mezi které patří například i známé knihkupectví PantaRhei.sk, kampaně 1autodiely.sk a AutoHotarek.sk z auto-moto segmentu, ze segmentu pro děti například Bajecnehracky.cz a Najlepsiehracky.sk, BiotechUSA.hu ze segmentu sport, Nábytok-a-interier.sk ze segmentu bydlení a spousta dalších.

A co chystáme?

Nejblíže se chystáme na konci března na velké dvoudenní Czech On-line expo 2019, kde bude Roman přednášet o potenciálu affilu a možnostech optimalizace kampaní.

A jak je u nás už zvykem, neustále pracujeme na zlepšení procesů a programujeme další nástroje pro publishery i inzerenty, abychom zkvalitnili, zpřístupnili či zjednodušili práci s affilem. Jedním z těchto nástrojů je také Q-tracker, který umožní jednoduchou kontrolu trafficu, či nový interní reklamní systém na produkty. O těchto nástrojích se určitě dozvíte víc v dalších novinkách z Dognetu.

Pokud chystáte nějaké speciální jarní akce, případně něco už na Velkou noc, nebo na jakoukoliv jinou příležitost, neváhejte se nám ozvat na hello@edognet.com. Dáme včas vědět publisherům a vy tak můžete krásně zvýšit účinek plánované akce.

Jak pokračují mediální kampaně

V předcházejících novinkách z Dognetu hovořila kolegyně Nela také o media kampaních. Stále pracujeme na jejich rozběhu a aktuálně máme aktivních 17 media kampaní, a dokonce už přes ně padla i první konverze. Budeme postupně oslovovat ještě další inzerenty, a pokud vás to zaujalo, tak nečekejte a klidně se ozvěte kolegovi na pavliscak@dognet.sk.

Novoroční dárek pro vás

Do nového roku se nám pro vás podařilo zařídit skvělý dárek. Potěší zejména ty, kteří uvažujete nad expanzí e-shopu do zahraničí. Ve spolupráci s EXPANDECO, expertem na poskytování komplexních expanzních služeb pro e-commerci jsme pro vás vyřídili skvělou slevu na expanzní must have “starting pack” pro e-shopy.

Běžná cena tohoto balíčku je až 967 eur. My jsme pro vás vyřídili slevu až 300 eur, celý balíček tak můžete mít jen za 667 eur. A co všechno tento balíček obsahuje?

  • 2 vydatné hodiny úvodních expertních konzultací přímo s CEO Expandeco Tomášem Vrtíkem – výběr trhu, daňové a právní povinnosti, lokální zvyklosti, best practises, základní správné uchopení expanze. Běžná cena je 75 eur/hod.
  • 10 normostran SEO překladů včetně korektur do cílového jazyka – běžná cena od 16 eur/NS
  • založení bankovního účtu v zahraničí – běžná cena 300 eur + 150 eur úřední překlady
  • pronájem sběrného místa (resp. lokální adresy/skladu na vyřizování vratek) v zahraničí na 3 měsíce ZDARMA – běžná cena 3 x 69 eur.

Toto všechno pro vás Expandeco zajistí až v 10 zemích – SK, CZ, PL, AT, DE, HU, RO, BG, HR a SI.

Abyste mohli tuto slevu uplatnit, stačí kontaktovat Expandeco na vrtik@expandeco.com a uvést, že jste inzerentem sítě Dognet a máte zájem o expanzní must have “starting pack” s 300eurovou slevou pro naše inzerenty. Závazné objednání je možné najpozději do 15. 3. 2019.

Držíme tedy palce k případné expanzi a děkujeme, že jste s námi. 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?