Nový zdroj konverzí pro inzerenty sítě Dognet

Nový zdroj konverzí pro inzerenty sítě Dognet

Připravili jsme novou možnost, jak mohou affiliate kampaně použít i netradiční publisheři jako Instragramisté či Youtubeři. 

U nás v síti Dognet nečekáme, až něco udělá centrála. Vidíme jasný trend, a tak jsme připravili novou možnost pro naše publishery a inzerenty – záznam konverze na základě kupónu.

Technická bariéra

Dosud byl problém v tom, že se návštěvník musel přes publishera „prokliknout“. Tím pádem nebylo možné zapojit publishery, kteří tento „proklik“ neumí zabezpečit. Jde hlavně o Instagramisty, Youtubery, majitele SMS databází, nebo dokonce printová média. Stále šlo jen o web jako takový, ale nová možnost trackingu otevírá dveře k novým možnostem.

Záznam konverze přes kupón

To, že publisher poslal na stránku inzerenta nakupujícího návštěvníka, se musí nějak technicky zaznamenat. Běžně se to dělá přes dočasný soubor cookie nebo přes IP tracking. Ale existuje možnost, kdy se konverze přiřadí publisherovi na základě kupónu, který použil nakupující. Ten nemusí být velký – stačí malý bonus. Základem je, aby ho člověk použil a kupón se dal použít jako identifikátor. 

Publisher bude mít svůj jedinečný kupón. Ten bude komunikovat na svoje publikum. Pokud někdo tento jedinečný kupón použije, publisher získá provizi.

Příklad ze života:

  1. Dáme jedinečný kupón food blogerovi, který má publikum na Instagramu.
  2. Ten publikuje fotku, kde vzpomene i e-shop a speciální kupón, který získal.
  3. Když člověk půjde do e-shopu, nakoupí a použije tento jedinečný kupón, je jasné, že ho zprostředkoval daný publisher.
  4. Návštěvník se tedy nemusí prokliknout a publisher dostane provizi za konverzi, kterou zabezpečil.
  5. Všechno standardně, přes rozhraní affiliate sítě. Pro inzerenta se nic nemění. 

Noví publisheři

Inzerenti zapojení do „kupónového trackingu“ získají přístup k úplně novým možnostem. Samozřejmě, i tato možnost bude mít pravidla a inzerent si sám určí, s kým chce spolupracovat a s kým ne. 

Plánujeme aktivně pracovat s novými cílovkami publisherů:

  • Instragram a Youtube – stovky až tisíce nových příležitostí.
  • SMS – existuje spousta legálních majitelů databází zákazníků, kteří se dají oslovit i pomocí SMS. Stačí jim poslat kupón a doporučení na e-shop.
  • Print a letáky – zapojit se mohou i klasická „offline“ média, které umí odkomunikovat kupón.

Co vyžaduje zapojení?

Ze strany inzerentů je nutné přidat jeden parametr do sledovacího kódu transakcí a vygenerovat nám databázi kupónů. Tu budeme používat pro publishery. Není je to nic náročného, všechno obsloužíme na naší straně. Těšíme se na vás. 🙂

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?