Účinné kampaně na last-minute dárky

Účinné kampaně na last-minute dárky

Blíží se den, kdy běžné e-shopy už nedokážou vyřídit objednávky do Vánoc. Většina e-shopů zvládne dodat do Vánoc objednávky vytvořené do 17. 12., některé ještě i 18. 12., či stěží 19. 12.

Ale čím vyšší datum, tím větší risk, kurýři běhají s vyplazeným jazykem a nikdo netuší, zda se ty hračky, oblečení či elektronika skutečně ocitnou pod vánočním stromkem.

Co tedy máte vy, publisheři, propagovat? Ano, existují kampaně, které jsou přímo ideální na last-minute dárky a vy to můžete na svých projektech využít. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké to jsou.

Darujte zážitek – ZľavaDňa.sk

Myslím, že toto napadlo snad každého z vás. V Dognetu máme ideální kampaň na last-minute dárky – ZlavaDna.sk. Poslední dny před Vánocemi můžete dělat super články s tipy na dárky pro různé skupiny lidí. Na Zľave dňa najdete něco pro mladé, staré, ženy, muže i děti z každého koutu Slovenska.

Skvělým dárkem může být relaxační masáž v příjemném salonu, poukaz na luxusní večeři, zážitkové aktivity jako escape rooms, adrenalinové zážitky, aktivity pro celé rodiny i pro jednotlivce. Představivosti se meze nekladou.

Doporučuji udělat si analýzu klíčových slov a udělat cílené články na nejhledanější slovní spojení s vánočními dárky a nabídnout lidem řešení jejich problému.

Audioknihy a e-knihy

Kniha je vděčným dárkem, téměř pro každého. Kamenná knihkupectví jsou před Vánocemi přeplněná lidmi a online knihkupectví už nestíhají doručovat. Doporučte proto lidem nákup audioknih na Audiolibrix.sk či v PantaRhei.sk a e-knih na Bux.sk.

Zahrát to můžete na mnoho stran

  • Bezproblémové “dodání” do Vánoc – audioknihy i e-knihy pouze jednoduše stáhnete a pod stromek je můžete dát např. ve formě poukázky.
  • Ekologie – žádný papír.
  • Audioknihy jsou skvělý dárek pro hůře vidící.
  • Audioknihy jsou super i pro řidiče, kteří tráví za volantem dlouhý čas.
  • A určitě vás toho napadne ještě víc.

Všechny uvedené e-shopy mají také možnost darovat dárkovou poukázku. 

Doprava na celý rok zdarma – LevnáTramvajenka.cz

Toto je možná trošku netradiční nápad, ale jsem si jistá, že ti z vás, kteří máte velké publikum v Praze a okolí, to zvládnete.

Prostřednictvím kampaně LevnáTramvajenka.cz můžete někomu koupit roční tramvajenku pro pražskou MHD. Obdarovaný může využívat MHD celý rok zdarma a dárce nebude mít před Vánocemi velký výdaj, protože díky Levné Tramvajence bude platit měsíčními platbami.

Skylink

Znovu trochu netradiční nápad, ale proč ne. Mezi last-minute tipy na dárky můžete využít i kampaně Skylink.sk a Skylink.cz. Skylink nabízí dárkové poukazy na TV balíčky. Dokonce při koupi dárkového poukazu můžete získat i přístup pro 4 zařízení do aplikace Skylink Live TV.

Darujte zdraví

Každodenní rozvoz jídla na celý den nabízí služba ZdravéStravovanie.sk, resp. ZdravéStravování.cz. Komunikovat se to dá jako dárek pro různé kategorie lidí – od těch zaneprázdněných, kteří jednoduše nemají čas vařit, seniory, čerstvé maminky až po sportovce a ty, co touží zredukovat svoji váhu.

Program můžete objednat od jakéhokoliv data a pod stromek dát ve formě poukázky.

Meditujdoma.cz

Také psychická pohoda je důležitá. Zvlášť během stresujícího období, jakým závěr roku pro mnohé lidi bezpochyby je. Proč se tedy nezaměřit i na tento druh dárků, jaký nabízí Meditujdoma.cz?

Poukázky na nákup v e-shopech

Na last-minute nákupy existuje ještě jedna super možnost. Mnoho e-shopů poskytuje poukázky na nákup u nich v různých hodnotách. 

Podívejte se na vaše oblíbené kampaně, které tuto možnost nabízejí a komunikujte to jako možnost dárku na poslední chvíli pro lidi, kterým se lze jen těžko trefit do vkusu.

To, že běžné e-shopy už nestíhají doručovat do Vánoc ještě neznamená, že už nemáte co propagovat. Inspirujte se těmito nápady a vytěžte ze sezóny co nejvíc. Šťastné a veselé! 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Vydělávající affiliate web
E-book zdarma

Vydělávající affiliate web

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?