Jak skrýt affiliate link

Jak skrýt affiliate link

Připravili jsme pro vás sice krátký, ale poučný článek o tom, jak pracovat s „direct links“ a tím skrýt affiliate link. Často se stává, že pokud člověk vidí, že se dá kliknout na “affiliate link”, neklikne na něj. Ideální by bylo, pokud by se do affiliate linků nemusely dávat příslušná affiliate „IDčka“ a prostě by to fungovalo. Náš Post Affiliate Network obsahuje funkci DirectLinks, která umožňuje práci s čistými linky.

Jak to funguje?

DirectLinks je pokročilá funkce, která umožňuje přímé poslaní návštěvníka přes URL bez dalších parametrů.

Tak například místo: http://www.oursite.com/?a_aid=12345&a_bid=67890 můžete použít jen: http://www.oursite.com

DirectLink výhody

Tento druh přepojení má několik výhod:
  • Návštěvník neví, že se jedná o kliknutí na partnerský odkaz.
  • Pokud budete používat DirectLinks, nikdo nebude vědět, že používáte affiliate kampaň.
  • Návštěvník nebude moci „vymazat“ parametry z affiliate linku.
  • Zvýší se pravděpodobnost kliku.

Jak to funguje

Funguje to jednoduše – když přidáte svůj „DirectLink“ do systému a přijde konverze, která má odkazovatele váš web, konverze se připočítá vám. Funguje to spolehlivě na přibližně 95 %. Podrobný technický popis najdete přímo v administraci.

Pohodlí

Pokud si nastavíte na projektu DirectLinks, nemusíte se starat o affiliate kódy a můžete prostě přidávat linky na inzerenty, jak se vám hodí. Bez nutných affiliate IDček. Je to dobré i v případě, že delegujete práci – odpadá nutnost složitého vysvětlování. Stačí redaktorům říct, ať prostě odkazují na daný projekt.

Malé omedzení:

  • Do DirectLinks můžete přidat jen doménu, které jste výlučným majitelem (není možné přidat Blogspot.cz, Facebook.com, Google.com apod.).
  • Nemůžete na doméně používat SSL (HTTPS).
  • Link nemůžete propojit přes nějaké počítadlo kliknutí nebo reklamní systém – musí to být úplně jednoduchý a čistý hyperlink, aby se do „odkazovatele“ konverze zapsala správná doména

Jak na to

Do levého menu jsme přidali položku DirectLinks. Můžete tedy zadat svoji doménu, případně i sledovací kanál, nebo napevno definovat, že z této domény jde jen jedna kampaň. Po přidání musíme ještě DirectLink schválit, ale to je v pracovních dnech otázka vteřin, resp. pár minut. Tak, dejte se do DirectLinks. 🙂 Více informací najdete na oficiální stránce dodavatele našeho systému Direct Link TrackingDirectLink tracking

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?