Affiliate jako doplněk PPC kampaně

Affiliate jako doplněk PPC kampaně

PPC kampaně a systémy jsou nejčastěji koncipované do textových reklam, které poznáme standardně z AdSense, eTarget apod. Momentálně probíhají snahy o zvýšení efektivity textových reklam, a to obohacením o obrázky či ikony. Bannerové plochy jsou ideální na standardní pozice v rámci jak homepage, tak i celého webu. Tam mají své stabilní místo.
small-clanok-homepage-bannery

Stabilní místa bannerů na webu

Stabilní místa bannerů na webu

PPC reklama je ideální do článků a umístění do textu jako takového. Na standardních, bannerových pozicích má textová reklama rapidně nižší účinnost, proto je tam lepší nasazovat klasické bannery.
small-clanok-nahlad-ppc

Místo pro PPC  je hlavně v článku

Místo pro PPC je hlavně v článku

Nejlepším a zároveň nejméně agresivním procesem je umístění affiliate linků přímo do článku. Takto nezabíráte prostor pro bannery a ani PPC plochy. Affiliate linky jako ideální způsob plného využití potenciálu textového obsahu webu
small-clanok-nahlad-affiliate-linky

Affiliate linky jako ideální způsob plného využití potenciálu textového obsahu webu

Kombinací klasických metod prodeje mediálního prostoru s affiliate maximalizujete obchodní potenciál svého projektu.
Affiliate se dá využít nestandardně a “vyprodat” i často neprodejný mediální prostor. Nejlepším příkladem je umístění affiliate linků do článků a textu.
Štefan Polgári
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?