#1 Nápady na affiliate aktivity

#1 Nápady na affiliate aktivity

Sem tam nás něco u nás i napadne, ale nechceme si to nechat pro sebe. Proto, když něco vymyslíme, hodíme to k nám jako článek. Je na vás, co si z toho  vezmete Dnes jsme se zamysleli nad standardní otázkou – s čím začít? Jak začít… jak jak. Pro tyto účely jsme připravili Super Affiliate Academy. Tento článek ale není o akademii. Máme jeden nápad. Přednedávnem jsme integrovali k nám do sítě kampaň Biocare.sk. E-shop možná neznáte, ale má extrémně široký sortiment, dobré ceny a vyřizuje tisíce objednávek měsíčně. Co tedy brání udělat projekt se zdravou výživou? Zaregistrujete si doménu, nahodíte WordPress a jde se na to. Proklikáte si Biocare.sk, vyberete si tematickou oblast a jde se na to. Já jsem si vybral například „aloe vera„. Toto klíčové slovo si hodíte do Google Keywords Tool a zjistíte, že se celkem dost vyhledává. Tak vzhůru na to. Nebál bych se ani specifické domény přesně pro „Aloe“ téma. Například „aloemag.sk/.eu/.info“, všechno je volné. Segment zdraví je na Slovenku prázdný. Doslova. Jak se říká, že všichni dělají „půjčkové weby“, tak NIKDO pořádně nedělá segment zdraví. A přitom existují stovky, když ne tisíce klíčových slov, ktorá se dají snadno obsadit, hlavně dobrým white-hat SEOm. Stačí obsah a nasadit affiliate kampaně. V segmentu zdraví jich bude stále dostatek. aloe Připravil bych pár článků podle klíčových slov, inteligentně nasadil affiliate odkazy, případně nenápadně využil DirectLinks. V textu komunikoval v každé chvíli, odkud se dá dobré Aloe objednat. Možná bych si dokonce nějaké koupil a nafotil pěknou recenzi. Něco jako naše case study ZelenýJačmen.org. Potom „už jen“ získat návštěvnost. Čekat na organický traffic by trvalo dlouho, tak vyzkoušejte nakupovat reklamu přes Adwords, nebo Facebook Ads. Pohrajte si s tím. Základem je specifikovat si cíl, za 10 € nakoupit traffic a získat na provizích minimálně 11 €. Sledujte a komentujte fóra, kde se o Aloe diskutuje, staňte se „expertem“ na Aloe. To všechno se dá stihnout za pár dní, i po práci. Jr třeba jen chtít a učit se. Facebook má úžasné možnosti cílení. Můžete testovat, která cílová skupina bude přes váš článek nakupovat aloe nejvíc. Možná to budou ženy mezi 30–40 lety, které se zajímají o zdraví. Ale možná to budou muži mezi 40–50 roky, kteří sledují fotbal. Pokud nevyzkoušíte, nevíte. Ano, traffic můžete posílat i na konkrétní článek. Proces je jednoduchý: Facebook/Google/Jiný web > váš web/článek > affiliate kampaň > web inzerenta > provize. A už to „jen“ doladit, aby to vydělávalo.

Základ je vytrvať. Nikto učený z neba nespadol. Jedno si však zapamätajte – ak sa to naučíte na jednom webe, potom ich môžete vyrábať aj niekoľko mesačne.
Zaměřte se na to, že „děláte weby pro kampaně“ a ne „hledáte kampaň pro už hotový web“. Naučíte se, jak a kde umístit odkazy, aby konvertovaly, a jak dělat affiliate weby. Zdrojů informací je i u nás dost. Jak píše Peťo, u nás je toho také dost, na AffiliateClub Blogu mají stále něco nového, na Affilblogu také. Stačí hledat. Ne, není to o tom, umět anglicky lépe než slovensky nebo česky. Když to nezkusíte, nic se nenaučíte. Je třeba vykročit z komfortní zóny. wherethemagichappens Neříkám, že budete během pár dnů milionáři. Ale je třeba prostě začít. Všichni velcí publisheři, co dnes leží někde na pláži a „dělají affiliate“, tak začali. Nikdo nepřišel, nechytil je za ruku a „póóóójď, ukážeme ti, jak být dobrý“. A už si u nás cosi vydělali. Do půl roku vyděláte první stovku a potom už budete vědět, co a jak. Tak si vyberte kampaň a přidejte se. Jsme tu pro vás i na online chatu. Štefan Polgári

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?