Představujeme inzerenta: Market24 SK&CZ

Představujeme inzerenta: Market24 SK&CZ

Začínáme s novou sérií článků, kde budeme postupně představovat vybrané inzerenty naší sítě Dognet. V prvním článku se budeme věnovat e-shopu Market24.sk a Market-24.cz. Rozhovor jsme připravili s jednatelem společnosti Igorem Ďatkou a dnes nám představí svůj e-shop.  Snažíme se vám takto poskytnout lepší přehled v tom, co jednotlivé kampaně a e-shopy nabízejí. Postupně vám budeme přibližovat mnoho našich dalších inzerentů, na které se už nyní můžete těšit.

  

Ahoj Igore, kde tě v běžném pracovním dnu můžeme najít? 🙂

Ahoj, jsem Igor Ďatko z e-shopu Market24 a v tomto článku se vám pokusím přiblížit náš e-shop. Sídlíme v budově na Staré Vajnorské 37 v Bratislavě. Tady máme naše kancelářské prostory a naše sklady.

Je tu náš showroom a naše odběrné místo. Klienti si mohou vybrat z produktů, které máme na skladě. Sem chodí klienti, kteří udělali online objednávku a zvolili si osobní odběr. Těchto klientů je čím dál, tím víc. Netvoří však gró toho, co děláme. Většina klientů si zboží objedná a zašleme mu ho kurýrem nebo do Zásilkovny.

 

Jaké produkty máte na prodejně?

Produkty, které je možné vidět na prodejně, prodáváme nejen maloobchodně, ale i velkoobchodně. Je to například značka Casualplay, která nabízí zejména kočárky a autosedačky.

Vital baby je značka pro potřeby na krmení, je také oblíbená. Například na jaře je zde možné najít hlavně značku Puky, která vyrábí bicykly, trojkolky nebo odrážedla. Populární značkou je také Smart trike, která se věnuje produktům, jako jsou trojkolky, trampolíny a doplňky. V jarním období je zájem o bicykly pro děti, ty jsou dovážené značkou Volare, která patří mezi zlatý dobrý střed ve smyslu poměr-cena-výkon. Je to velmi kvalitní značka za rozumnou cenu.

Velmi vyhledávané jsou také boxy na hračky od německé značky Love it Store it. Tato značka u nás patří aktuálně mezi nejprodávanější značky. Má široký sortiment velmi pěkných boxů na hračky do dětského pokoje nebo do skříní, kde se dá uložit oblečení. Jsou dokonce typizované na IKEA skříňky.

 

Uváděl jsi i sklady. Kolik jich je a co se v nich nachází?

Ano, v budově jsou 3 sklady, kde máme zhruba 9 000 položek z našeho sortimentu. Celkový počet položek, které máme v e-shopu, tvoří zhruba 60 000 položek. Těchto 9 000 položek máme buď jako velkoobchod, kde jsme distributorem, nebo jsou to bestsellery produktů z naší nabídky. Tedy když si zákazník objedná toto zboží, umíme ho dodat klientovi v zásadě druhý pracovní den.

 

Co máte uskladněné v ostatních skladech?

V našem druhém skladu máme nabídku hraček různých velikostí. Máme tu zhruba 60 různých motivů právě boxů na hračky Love it Store it, které bych rád doporučil. Jsou velmi pěkné a pro klienty velmi zajímavé a také se dobře prodávají. Tato značka patří mezi nejprodávanější, které aktuálně nabízíme.

K bestsellerům, které jsou nejvíc prodávané před Vánocemi, patří značka Lego, z níž máme širokou nabídku produktů. Část z nich je i na skladě. Jsou vhodné pro děti až do 16 let a často si s nimi hrají i dospělí. 😉
V našem 3. skladu máme bicykly, trojkolky, kočárky, autosedačky.

 

Děkujeme, to byly sklady. Uváděl jsi i kancelářské prostory. Kde se tu nacházejí?

Po schodech vlevo od vchodu do budovy je možné se dostat na naše poschodí do našich kancelářských prostor, kde jsou kolegyně, které zpracovávají smlouvy, dělají objednávky dodavatelům a připravují podklady na produkty, které máme v e-shopu.

 

Představil bys nám tedy samotný e-shop trochu blíže?

Náš e-shop Market24 má pro české kolegy také svoji českou verzi, která je zrcadlovým odrazem slovenské verze. Zaměřuje se zejména na dětské zboží, ale snažíme se rozšiřovat.
Aktuálně máme v naší nabídce už 5 sekcí. Dětské zboží stále tvoří gró našeho byznysu, ale doplňujeme to našimi produkty z elektro a domácnosti, ze sportu. Máme tu produkty ze zdraví a krásy a máme tu relativně velkou nabídku knih.

Na co bych zaměřil pozornost, jsou produkty, které prodáváme maloobchodně a zároveň i velkoobchodně. To znamená, že je prodáváme ať už v našem e-shopu, tak i v síti jiných e-shopů nebo jiných kamenných prodejen.

 

Můžeš vybrat top značku v e-shopu?

Mezi naše nejznámější značky, které nabízíme, je značka Casualplay. Jak jsem už uvedl, tato značka nabízí širokou nabídku kočárků, autosedaček a doplňků pro děti od 0 do 3 let. A samozřejmě autosedačky až do 36 kg. Podobně značka Play. Tyto dvě značky se prodávají během celého roku a je to celoroční sortiment. Samozřejmě, když se narodí dítě, kočárek a autosedačku potřebují rodiče v průběhu celého roku.

 

Jaké značky bys ještě vypíchl?

Máme další důležité značky, které dovážíme. To jsou Kaiser a Eisbärchen, jsou zaměřené zejména na fusaky a doplňky k fusakům. Sezónnost těchto značek je říjen až leden. Doporučujeme se těmito značkami zabývat už od srpna, aby se dostaly do povědomí.

Výbornými značkami, které doporučujeme v jarním období, jsou značky Smart Trike, Puky a Volare. Jsou ideální pro toto období, protože nabízejí bicykly, trojkolky a odrážedla. Značka Smart Trike se zaměřuje hlavně na bicykly pro děti a prodává se přes vyšší cenu velmi dobře. Puky je německý výrobce v této kategorii a v zásadě v Evropě patří mezi největší a nejznámější. Nabízí velmi dobrou kvalitu, která je dlouhodobě oceňovaná. Volare je prodejce z Nizozemska. Kombinuje v sobě velmi dobrou kvalitu za rozumnou cenu.

 

Jak je to s nejvíc prodávanými produkty v průběhu roku z pohledu ročních období, respektive sezónnosti?

Z pohledu roku se nejprodávanější sortiment samozřejmě mění. V každém měsíci je bestsellerem něco jiného. V lednu a únoru se výborně prodávají produkty, které se týkají karnevalů a kostýmů. V březnu a dubnu se prodávají bicykly, trojkolky a odrážedla. Přichází tehdy jaro a děti chtějí venku skotačit.

Koncem května, začátkem června, kdy pomalu končí školní rok, se velmi dobře prodávají věci do školy. Zároveň, protože se blíží léto a začínají teploty kolem 30 stupňů, prodávají se velmi dobře sportovní potřeby na léto a sportovní potřeby do vody. Velkým hitem léta jsou věci týkající se bazénů a plavání. Konec léta se opětovně váže na potřeby do školy. Září a říjen je období, kdy se už lidé připravují na Vánoce. Stoupá prodej fusaků. Listopad a prosinec je období, které zná asi každý. Tehdy se prodává všechno. A samozřejmě hlavně hračky.

Čo sa týka kočíkov a autosedačiek, ktoré patria medzi naše najvýznamnejšie kategórie. Tieto sa predávajú počas celého roka rovnako dobre, pretože nepatria medzi produkty, ktoré sa predávajú spontánne ale podľa potreby.

 

Můžeme najít někde na stránce, které produkty se nejvíc prodávají v jednotlivých kategoriích?

Co se týká bestsellerů, náš e-shop ukazuje reálné prodeje. Kliknete si na kategorii a v levé části najdete nejprodávanější produkty, které jsou seřazené podle skutečného prodeje.
Například u kočárků je to Casualplay. A u autosedaček je to Casualplay a BRITAX RÖMER.

 

Co bys doporučil publisherům? Na co by se měli zaměřit?

Pokud bych měl dát doporučení, co se týká našeho sortimentu, zaměřil bych se na dva typy produktů. Teda za “A” bych se zaměřil na produkty, které mají vyšší cenu. To jsou bicykly, kočárky, autosedačky, trojkolky a odrážedla. Vyšší cena nabízí vyšší odměnu. Zároveň jsou to kategorie, které jsou velmi dobře prodávané.

Nezapomínal bych však ani na produkty s nižší cenou. Objem a počet kusů, které se prodávají v těchto kategoriích, kompenzují právě tu nižší cenu. Z těchto produktů bych doporučil deky, fusaky a nánožníky. Také tam patří lehátka. Tam máme velmi dobré ceny a opravdu širokou nabídku, takže lidé si mohou vybrat.

Dalším zajímavým segmentem jsou hračky, kde máme v nabídce více než 10 000 hraček od mnoha dodavatelů. Prodávají se celoročně. Doporučil bych se však na ně zaměřit koncem léta. Připravit se v září a v říjnu, aby “peak”, který přichází před Vánocemi, stihli.

 

Jak je to s ostatními kategoriemi ve tvém e-shopu, které jsi uváděl? Sport, knihy, domácnost…

Výborně se prodávají produkty pro domácnost. Sportovní potřeby se prodávají celoročně. Máme nabídku Sportovních potřeb, které se věnují jak sportům na kolech, nebo vodním sportům, letním sportům, tak i zimním sportům. Tuto kategorii máme relativně silně obsazenou.

Co se týká knih, máme nabídku zhruba 30 000 titulů jak českých, tak slovenských. Doplňujeme je zahraničními tituly. V případě knih je však, jak víte, velmi silná konkurence na trhu. Takže při prezentování knih a CD doporučujeme vždy zvážit lokální znalost toho daného trhu a to, jak se umí daný publisher na daném trhu pohybovat.

 

Jak vnímáš celkovou spolupráci se sítí Dognet? Co můžete nabídnout publisherovi v rámci affiliate spolupráce?

Náš e-shop Market24 spolupracuje se sítí Dognet formou affiliate marketinku už více než 2 roky. Spolupráce se vyvíjí každým rokem velmi dobře. Tržby ze vzájemného obchodu rostou. Budeme velmi rádi, když nový publisher využije možnost prezentovat naše produkty. Nebo publisher, který už déle v Dognetu dělá, využije všechny možnosti, které v Dognetu poskytujeme. K dispozici je slovenský i český XML feed. Ve slovenském je do 50 000 produktů a v českém do 30 000 produktů. Umíme poskytnout bannery a speciální produktové feedy, které jsou připravené speciálně pro síť Dognet. Jedná se o feed s TOP produkty, které se nejlépe prodávají, a také feed s produkty, kde je největší sleva. Můžete takto klientovi poskytnout to, co je z vašeho pohledu nejoptimálnější.

 

Kdybys vypíchl TOP 10 nejprodávanějších produktů, které by to byly?

Toto je našich Top 10 produktů:

KAWAR – koupelová sůl z Mrtvého moře 5 kg
VISTA – magic ball
SKIP HOP – Podložka na hraní oboustranná
LOVE IT STORE IT – Úložný box na hračky s krytem a okénkem – slon
SIMBA – Požárník Sam helma
PUKY – Dětské odrážedlo Pukylino
VITAL BABY – Miska s přísavkovou nohou
KAISER – Fusak iglu termo fleece
PUKY – Dětské odrážedlo Wutsch
LEGO – Adventní kalendář

 

Děkuji ti za příjemný rozhovor a podrobný rozbor e-shopu Market24. Je ještě něco, co bys vzkázal publisherům?

Budeme rádi, když se nám ozvete. Jsme připravení vám všechny tyto podklady poslat. Spolupráce s Dognetem je velmi dobrá. Všechny informace o spolupráci má k dispozici i Dognet. Doporučuji se ozvat nám nebo jim a určitě se dohodneme na další spolupráci. 🙂

Petronela Pivarčiová
Petronela Pivarčiová

Country Manager Slovakia

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?