Typy affil webů

Typy affil webů

Napsat článek o TOP affil webech na světě není vůbec tak snadné. Publisheři si poctivě hlídají svoje know-how a málokdo o tom píše tak otevřeně, jako Chodelka.

Blogové weby, recenze

Vezměme si například takový WPlift.com. Blog o CMS WordPress, jehož newsletter s radostí odebírám i já. WPlift.com je krásným příkladem blogu zaměřeného na konkrétní oblast. Návody, hostingy, reference pluginů (free i placených), reference WordPress témat, slevy na nákup placených modulů a témat… dokonce i WordPress podpora. Toto je blog, na který zabloudí každý WordPressák. wplift Pokud se rozhodujete začít s affiliate marketinkem, řiďte se pravidlem: „Go one inch wide and one mile deep“ Najděte si úzký target, úzkou skupinu lidí, úzkou specializaci a staňte se v ní specialistou. Stejně jako se blog WPlift.com stal odborníkem v oblasti WordPress-u, i vy se musíte stát TOP specialistou ve vámi vybrané oblasti.
Dělat další “magazín o zdraví” byla asi největší chyba. Nevím, proč jsem ji udělal, když už jeden “magazín o zdraví” mám a stejně mně nefunguje. Měl jsem se zaměřit na úzkou oblast a této oblasti se držet. Stát se v této oblasti odborníkem a až potom případně tuto oblast rozšiřovat.

Peter Chodelka

Pár příkladů blogových webů zaměřených na 1 oblast: MoneySavingExpert.com, TheWireCutter.com, DatingAdvice.com,… Výborným slovenským blogem s přesným zaměřením by byl i Techbox, pokud sa to rozhodnou monetizovat pomocí affilu

Kupónové weby

Slevy vždy fungovaly a vždy budou fungovat. Proč lidem tyto slevy přímo nepodsunúť? promopro Schválně jsem v nadpisu této sekce nenapsala konkrétní web. Affil webů s kupóny totiž najdete na internetu celou hromadu: PromoPro.com, CouponFollow.com, RetailMeNot.com, MoneySavingMom.com,… Existuje i spousta slovenských a českých kupónových webů, stačí vygooglit. 😉 Kde je konkurence, tam je nutné řešit ve velkém SEO a SEM. Proto když se rozhodnete jít do tohoto segmentu, připravte se na krutý boj o Google Search pozice. Šablony také nejsou problémem. Ani přímo na WordPressu.

Nakupte a získejte část svých peněz zpět

Neboli CashBack weby. CashBack portály jsou pro publishery, kteří generují prodeje přes své vlastní uživatele, které za to odmění častí své provize. refundo Příklady cashbackových portálů: Refundo.sk, PlnaPenezenka.cz, VratnéPeníze.cz, Tipli.cz… Největším CashBack portálem v UK je TopCashBack.co.uk. Velkou nevýhodou je obrovská zátěž na funkčnost stránky, propojení s affil systémy, vyplácení vlastních uživatelů a také jejich podpora. Vyplatí se přečíst si: Katka Novotná

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?