Staráme se o rychlost vašich stránek. A vy?

Staráme se o rychlost vašich stránek. A vy?

Rychlost webových stránek je důležitá stejně jako jejich responzivnost. Proto se v síti Dognet staráme o to, abyste měli rychlejší web.

Optimalizujeme velikosti bannerů

Už to bude víc než půl roku, odkdy minifikujeme všechny bannery, které přidáváme do našeho systému. Minifikace je proces, při němž se zmenší rozměr obrázku, ale zachová se jeho kvalita. Rozdíly ve velikosti bannerů jsou v desítkách procent.

Na minifikaci používáme online tool TinyJPG.com, který můžu všem doporučit.

Všetky bannery pre vás minifikujeme Takto vypadá výsledek minifikace bannerů.

Našli jste v našem systému starší banner, který není minifikovaný? Kontaktujte mě na novotna@dognet.sk a hned to napravím. 😉

O rychlost webu byste se měli starat hlavně vy

Obrázky / fotky

Optimalizované bannery vám nepomůžou, pokud nemáte optimalizované obrázky na vaší stránce. Pokud máte WordPress webovou stránku, doporučuji vám použít plugin EWWW Image Optimizer, který se postará o jejich minifikaci.

Pokud na webu zobrazujete své vlastní fotky, zmenšete je! Nejhorší, co můžete udělat, je vložit na váš web fotky přímo z vašeho fotoaparátu. Je úplně zbytečné vkládat do článku fotky s rozměrem větším než 2500 x 1800 px. Tento problém je nejčastěji vidět u beauty a fashion blogerek. Zmenšit výšku a šířku fotografie dokáže i MS Paint. 

Zbytečné pluginy/kód

Pluginy pro WordPress jsou skvělá věc, ale dbejte na jejich kvalitu. Pokud na stránce potřebujete 20 pluginů a všechny využíváte, mějte je tam. Avšak vyhýbejte se duplicitním pluginům. Nekombinujte pluginy, které jsou určené na tu samou věc.

Příklady pluginů, které byste neměli kombinovat:

  • All in one SEO pack + Yoast SEO (oba nastavují SEO)
  • WP Fastest Cache + WP Super Cache + W3 Total Cache (všechny tři zpracovávají stránku pro rychlejší načítání. Jejich kombinace může způsobit nefunkčnost stránky)
  • EWWW Image Optimizer + WP Smush (oba minifikují obrázky)
  • WordPress Button Plugin MaxButtons + SiteOrigin Widgets Bundle (oba přidávají pěkná tlačítka)
  • Facebook Feed WD + Custom Facebook Feed (oba tvoří Facebook feed)
  • Facebook Widget + Easy Facebook Like Box  (oba přidájí Facebook like box)
  • Google Analytics for WordPress by MonsterInsights + Google Analytics Dashboard for WP  (oba přidají Google Analytics kód)

Použití dvou či více pluginů na stejnou věc může způsobit výrazné zpomalení webové stránky a někdy i její nefunkčnost.

Přečtěte si také náš starší článek o testování rychlosti webu a optimalizaci pomocí souboru htaccess.
Katka Novotná

Viac ako dva roky som pracovala na pozícií e-commerce marketér a zvyšovala som obraty rôznym eshopom. Niektoré z nich sa vyšplhali až na Shop Roku (ocenenie od Heureka.sk). Mám skúsenosti s PPC Adwords aj Facebook. Analytics mi je veľmi blízky. Pre reklamnú agentúru Wiktor Leo Burnett som pomáhala s UX/UI webových projektov a aplikácií pre veľkých klientov. Vo voľnom čase tvorím webové stránky založené prevažne na WordPresse.

Vydělávající affiliate web
E-book zdarma

Vydělávající affiliate web

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?