TS: Síť Dognet zastřešuje výuku affiliate marketinku na Univerzitě Komenského v Bratislavě

TS: Síť Dognet zastřešuje výuku affiliate marketinku na Univerzitě Komenského v Bratislavě

Edukace trhu a posouvání vědomostí je velká priorita i pro affiliate síť Dognet. Proto v letním semestru Štefan Polgári, CEO sítě, vyučuje na Univerzitě Komenského. V předmětu se se studenty věnuje tvorbě webu a tomu, jak ho zpracovat tak, aby získal návštěvnost a reálně vydělával.

Ve spolupráci s fakultou managementu a Ing. Jaroslavem Vojtěchovským, Ph.D., každou středu vyučuje Štefan Polgári čtvrťáky předmět: Tvorba online projektů. “Je to volitelný předmět. Jsem rád, že se přihlásilo více než 30 studentů, hledajících kontakt s praxí.”, říká Jaroslav, který v rámci katedry vyučuje online marketink a často si zve na svoje hodiny odborníky z praxe.

Tvorba webu je na druhé koleji

Studenti se v rámci hodin zabývají částečně teorií, ale hlavně praktickou tvorbou webu v systému WordPress. Následně se zaměřují na tvorbu obsahu, SEO, analytiku a snaží se získat návštěvnost. “Nechci jim ukazovat, jak vyrobit web. Cílem je udělat web, dotáhnout na něj návštěvnost a reálně vydělat.”, vzpomíná Štefan Polgári, který předmět vyučuje. Sylaby předmětu jsou postavené tak, aby studenti uměli využít svoje znalosti z oblasti copywritingu, grafiky či reklamy jako takové. A to všechno aplikovat na reálném projektu, který má přinášet zisk. Také mají vlastní domény a hosting, který věnovala firma Elbia Hosting

Jasný výstup do praxe

Výstupem předmětu je projekt, který je specificky zaměřený na nějaké téma. Nejde o firemní či osobní web, ale o malý, specifický obsahový magazín, který řeší nějaké téma. Studenti si často vybírají segment zdraví, sportu, kosmetiky, či dokonce účetnictví. Postaví si web a připraví obsah, který má potenciál získat návštěvnost z Google vyhledávání. Následně z něho odkážou přes affiliate kampaně na produkty inzerentů. Pokud se nějaký návštěvník jejich projektu proklikne a nakoupí, získávají provizi z prodeje.

Studenti si mohou vyzkoušet realitu online marketinku. Spustit webový projekt je to nejmenší, důležitější je na něj dostat relevantní návštěvnost a na to se Štefan a jeho studenti soustřeďují. “Web se dnes dá postavit za několik minut. Problém ale je dostat na web návštěvníky. Proto se se studenty zaměřujeme na tvorbu kvalitního obsahu a SEO ”, vzpomíná Štefan, který v affiliate marketinku působí už více než 10 roků.

Získané vědomosti mohou studenti využít jak během studia, tak absolventi. Samozřejmě, vytvořené výdělečné projekty mohou nadále samostatně provozovat a rozšiřovat. “Právě tyto praktické znalosti studenti a trh potřebují. Oceňuji, že si Štefan našel čas a umí se studentům takto intenzívně věnovat. ”, dodává Jaroslav Vojtěchovský.

Tisková zpráva a materiály jako PDF, DocX, ODT

Štefan Polgári
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?