Jaký byl klíčový rok 2021 a jaký bude ještě klíčovější rok 2022?

Jaký byl klíčový rok 2021 a jaký bude ještě klíčovější rok 2022?

V affiliate síti Dognet děláme v každém okamžiku to nejlepší, co můžeme. Jak pro inzerenty, tak pro publishery. V tom jsme pokračovali i tento rok a budeme i následující. 💪 Co se kromě toho v síti Dognet událo v roce 2021? 

Síť rostla i v roce 2021

Dognet rostl meziročně o:

  • 48 % v počtu konverzí
  • 55 % v provizích vyplacených publisherům
  • o 47 % v obratu, který jsme přinesli klientům

Samozřejmě, ne tak výrazně jako minulý rok. Když se však podíváme na to, že všechno děláme férově a s „čistým štítem“, tak je to super výsledek. 

Jak jsem už mnohokrát řekl, v roce 2015 se říkalo, že už není na trhu místo. Ale my jsme ho našli. 🙂 Trh potřeboval lepší službu a lepší přístup. A ten jsme, hlavně do česko-slovenského affiliate marketingu, přinesli. Také díky nám je celý trh lepší a profesionálnější. 

Noví klienti a publisheři

Celý tým se věnoval jak aktuálním, tak také akvizici nových klientů. Síť Dognet si v roce 2021 vybrali i značky jako Lidl, Planeo Elektro, VOYO, Sofia, Exisport či BENU Lekáreň. Také jsme spustili několik desítek kampaní s partnery Trade Doubler, Awin a Circlewise. Celkově jsme v síti přivítali 275 kampaní pro více než 150 klientů. Rostli jsme také v Maďarsku, kde nám věří stále větší lokální značky.

Nová kniha a nová témata roka

Tento rok jsme vydali novou knihu – Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem. Je k dispozici jak ve slovenském, tak českém jazyku. Kromě klasické distribuce jsme knihy zdarma poslali tisícům studentů jak v Česku, tak na Slovensku. Je pro nás stále důležitější vzdělávat a posouvat trh dopředu. Tato publikace je už naše šestá v pořadí a v roce 2022 chystáme ještě jednu. 

Z technického a legislativního hlediska samozřejmě i Dognet řeší změnu zákona v oblasti ochrany osobních údajů, která se dotkne hlavně českého trhu. Na situaci se už měsíce připravujeme jak síť, tak i naši klienti. 

Co ještě přinesl rok 2021?

  1. V listopadu jsme překonali hranici 9 000 000€ vyplacených publisherům
  2. Spustili jsme komunikační modul, který umožňuje komunikovat mezi inzerenty a publishery 
  3. Aktuálně pro vás v Dognetu pracuje profesionální 18členný interní tým + několik externistů

Pár čísel roku 2021

  • Inzerentům jsme přinesli více než 1,2 milionu konverzí
  • Hodnota objednávek doručených inzerentům 94 milionů € (2,2 mld CZK)
  • Partneři na provizích vydělali přes 4 miliony € (97 mil €)

Co přinese rok 2022?

Celý rok bude ve znamení nových technologií a nových trhů na Balkáně, na které se chceme zaměřit. Aktuálně jsme stabilizovali developerský tým a hned v úvodu roku 2022 začínáme naplno makat na novém, ještě lepším Dognetu. Zároveň se pouštíme do nových balkánských trhů. 

Chceme být pro klienty první volba v affiliate marketingu pro střední Evropu a Balkán. Také proto bude tento rok klíčovým. Podobně jako ten minulý a také budoucí. 🔑🙂

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?