Jak Dognet rozvíjí chorvatský affiliate trh

Jak Dognet rozvíjí chorvatský affiliate trh

Na chorvatský trh jsme vstoupili na podzim roku 2019, měli jsme tehdy pár kampaní našich inzerentů expandujících do této země. Už tehdy jsme věděli, že to bude běh na dlouhou trať, situace byla podobná jako když jsme vstoupili na maďarský trh – potenciál velký, ale celkové povědomí o affiliate byznysu téměř žádné.

Protože vztahy na dálku z Bratislavy se budují těžko, rozhodli jsme se jít lokální cestou. Náš kolega Čedo rychle navázal vztahy s místním e-commerce sdružením a spolupráce přetrvává dodnes. Na jaře minulého roku jsme byli přítomní na konferenci CRO Commerce 2020,  která byla jedna z mála konferencí, která se ještě mohla zorganizovat.

Dognet na konferencii CRO Commerce 2020

Dognet na konferenci CRO Commerce 2020

Plánovali jsme i chorvatský HotDognet, ale kvůli pandemii jsme to museli zrušit (snad tento rok se to podaří). Začátkem tohoto roku jsme zasponzorovali e-book o e-commerce marketingu, kde jsme figurovali jako autoři kapitoly o affiliate marketingu.

Protože větší akce stále nejsou možné, rozhodli jsme se ve spolupráci s chorvatským e-commerce sdružením zorganizovat webinář o affiliate marketingu, který vyvolal velký zájem u začínajících i pokročilejších online podnikatelů v Chorvatsku. Na webináři bylo přítomných zhruba 30 účastníků, kteří se aktivně zapojovali a ptali se nejrůznější otázky od základních až po techničtější:

Affiliate marketing jako téma je evidentně málo rozvinutý na tomto trhu a jsme rádi, že můžeme být iniciátory v této oblasti.

Dávid Puha

Head Of Business Development

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?