Dognet přinesl v roce 2023 e-shopům obrat přes 72 milionů eur. Co se nám ještě podařilo dosáhnout?

Dognet přinesl v roce 2023 e-shopům obrat přes 72 milionů eur. Co se nám ještě podařilo dosáhnout?

Dognet úspěšně ukončil další klíčový rok. V úvodu se podíváme na pár čísel, kterých se nám podařilo dosáhnout v roce 2023:  

  • E-shopům jsme přinesli obrat přes 72 milionů €.
  • Provize publisherů překročily 3,9 milionu €.
  • E-shopům jsme přinesli přes 1,1 milionu objednávek. 
  • Spustili jsme 208 nových kampaní, v průměru 17 kampaní měsíčně.
  • Přibylo 845 nových publisherů. 
  • Oslavili jsme 10 let na trhu.

Úspěšnou e-commerce sezónu v naší síti potvrdila čísla z největšího eventu Black Friday. Během tohoto týdne jsme dosáhli o +10 % vyššího obratu než v roce 2022.

 

Síti věří velcí e-commerce hráči

Rok 2023 kromě skvělých čísel přinesl i nové klienty. V našem portfoliu kampaní přibyly velké značky, jako Allegro, Arukereso, Emmezeta, Sizeer, Wolt, Tchibo. Jsme velmi rádi, že nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Maďarsku nebo na Balkáně. 

 

Edukace trhu zůstává prioritou

Pravidelné affiliate meetupy HotDognet, které pořádáme pro publishery, jsme osvěžili přednáškami expertů a panelovou diskusí. Cílem je přinášet jim aktuální informace a trendy, které publisherům pomohou v efektivním budování jejich projektů. 

Expanzní guideline, který jsme vytvořili pro publishery, kteří chtějí expandovat na maďarský trh, jim poskytl veškeré informace, které potřebují ke startu úspěšného projektu. Maďarsko je jedním z našich prioritních trhů, který ještě není nasycen kvalitními e-shopy. Pro publishery je to příležitost k vytvoření kvalitních projektů. 

Reagujeme na požadavky našich publisherů. Právě proto vznikl video kurz XML katalog krok za krokem, který pomohl již desítkám publisherů vytvořit funkční a zároveň efektivně vydělávající web. 

17 tipů pro rozvoj úspěšné affiliate kampaně najdou všichni naši inzerenti ve své administraci. Je to nový materiál, který umí využít k podpoře své affiliate kampaně. Provede je všemi potřebnými kroky, aby ze své affiliate kampaně vytěžili maximum. 

 

Studenti jsou naše budoucnost, proto jsme nezanedbali ani přednášky na školách. Přednášeli jsme na Ekonomické univerzitě v Bratislavě a také na oblíbené vzdělávací platformě pro online marketing – Digitální Univerzitě. Letos nás tam studenti uvidí opět a naši vzdělávací misi rozšíříme i do Maďarska. 

 

Osobní přístup k affiliate marketingu

Konference jsou důležitou součástí pro rozvoj každého trhu. Přidanou hodnotou je osobní kontakt s novými i stávajícími klienty a e-commerce komunitou. V loňském roce jsme se zúčastnili konference Reshoper a s naším strategickým partnerem Tradedoubler na International Ecommerce přednášeli o výhodách affiliate marketingu pro e-shopy. Naše zaměření na rozvoj Balkánu zůstává prioritou, proto jsme na jedné z největších konferencí Konverze nechyběli. Upterdam byl naší poslední konferencí v roce 2023, konala se na Slovensku.

V roce 2024 se na vás osobně budeme těšit na těchto konferencích:

 

Po 10 letech tvoří Dognet až 19členný tým

Náš tým se neustále rozrůstá. V týmu jsme přivítali Ľuboše, který má na starosti product a business development, a Katku jako novou country manažerku pro Maďarsko. Máme kancelář v Bratislavě, v Praze a také v Záhřebu.

 

2024 bude pro síť klíčový, jako každý rok 🙂

Dognet plánuje v první polovině roku spustit novou administraci sítě, která inzerentům i publisherům přinese nejen nové rozhraní, ale zejména přehlednější statistiky a nové funkce.

Druhé pololetí se budeme primárně soustředit na spuštění zcela nové platformy, která bude fungovat prostřednictvím modulů a zajistí inzerentům i publisherům nové možnosti spolupráce.

 

Pro Dognet jsme vybrali novou cestu, která přinese nové možnosti jak pro publishery, tak i pro inzerenty. A tyto nové možnosti budeme představovat již v roce 2024.

Štefan Polgári, Managing Director Dognet

 

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?