12 affiliate meetupů HotDognet po celé CE Evropě je za námi

12 affiliate meetupů HotDognet po celé CE Evropě je za námi

22. března 2016 se uskutečnil v Bratislavě první affiliate meetup HotDognet. Byl a stále je to event pro affiliate publishery, nejen naší sítě. Od té doby jsme jich uspořádali celkem 12 ve 4 zemích po celé Evropě. Celkově se na událostech zúčastnilo přes 600 návštěvníků. Proč to vůbec děláme? 

Vzdělávání a offline networking

Jak všude stále zdůrazňuji, celý Dognet jsem postavil na vzdělávání a posouvání trhu kupředu. Nečekáme, že to někdo udělá za nás. Jsme v tom jednoznačným lídrem hlavně v Česku, Slovensku a Maďarsku. Vydáváme knížky, děláme semináře, přednášíme na vysokých školách. A dokonce už nejen já, ale přednášejí a publikují i kolegové. A abych byl fér, název „HotDognet“ vymyslela kolegyně Katka jednou cestou na oběd. „Nazývejme to HotDognet a dělejme tam HotDogy“ … nu, tak tomu je dosud. 🙂

V roce 2015 jsme se stěhovali na naši aktuální adresu na Karpatské 6 v Bratislavě. Když jsem viděl, jaký tu je „párty suterén“ hneď jsem se do toho prostoru zamiloval. Věděl jsem, že tím odpadne hodně starostí s jakýmkoliv eventem a že budeme moci dělat různé akce několikrát ročně. A tak tomu také je. 

Vznik HotDognetu

Dnes je velmi moderní dělat konference. Pronajmout si prostor, zavolat nějaké spíkry a vydělat na vstupenkách. Celé to dělat v Bratislavě nebo Praze. Jako první plán dobré, ale na sklonku roku 2019 víme, že to není tak růžové. Proč?

  1. Konferencí o e-commerce a online marketingu je extrémně mnoho
  2. Dobrých lokálních spíkrů je málo, opakují se a zastřešit a „dovézt“ zahraniční je finančně náročné
  3. Lidi to přestalo bavit, na přednášky se podívají i na Youtube
  4. Většina konferencí skončí na nule a to jsou ještě rádi

Tak jsme se sami sebe zeptali „Co mají lidé nejraději na konferenci?“ A odpověď byla: after párty – večerní networking, dobré jídlo a pití. To asi uzná většina. Tak nač máme dělat konferenci?

HotDognet je vlastně after párty po neexistující konferenci. /symple_box]

Je to setkání affiliate publisherů s cílem networkovat a posunout se o úroveň výš. Samozřejmě, i na HotDognetu máme nějaké přednášky, ale většinou jde o kolegy ze sítě. Sem-tam přijde i jeden host, naposledy jsme měli dva. Celé to je ale koncipované jako extrémně neformální setkání našich partnerů. Snažíme se jim pomoci, získat feedback, „vylepšit“ je a i nás samotné, jako síť. 

Celoevropská záležitost

8 dosavadních HotDognetů proběhlo v Bratislavě, ale v tomto roce jsme měli první ročníky v Česku a Rumunsku. Mimochodem, v Česku jsme měli v letech 2017 a 2018 affiliate konferenci Affilhero conf., kterou jsme uspořádali jako společný projekt s vícerými affiliate sítěmi. Tento koncept však skončil ne úplně šťastně. Proto jsme společně s jednou spřátelenou sítí tento rok udělali první HotDognet přímo v Praze. A dopadlo to výborně. 

Díky kolegovi Dávidovi se nám podařilo myšlenku HotDognetu exportovat i do reálného zahraničí. První maďarský HotDognet byl už v roce 2018 a tento rok byl další ročník. Také jsme měli první úspěšný ročník už i v Bukurešti. V roce 2020 chystáme znovu HotDognet v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a první ročník čeká i Chorvatsko a Slovinsko. 

V kuloárech se skloňuje i první HotDognet ve slovenských Košicích. 🙂

Všude probíhá HotDognet stejně. Dobré HotDogy, krátké a uvolněné přednášky a hlavně networking. To je to, co lidé chtějí.

Těšíme se na vás

Dělat hybridní konferenci pro inzerenty i publishery mi nepřijde správné. Obsah není ani pro jednoho, ani pro druhého. Proto se zaměřujeme právě na publishery, kteří jsou pro affiliate klíčoví. Bez nich by affiliate marketing nefungoval. A právě jejich vzdělávání a pokrok má smysl, aby se stal affiliate významným online kanálem celé e-commerce. 

Takže proč to děláme? Abychom našim inzerentům přinesli to nejlepší, co affiliate trh nabízí, a zároveň to vytvářeli co nejlepší. A to na všech trzích, které obsluhujeme. Jsme tu pro vás. 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?