Vylepšujeme kontrolu bidování na značková slova ve vyhledávačích

Vylepšujeme kontrolu bidování na značková slova ve vyhledávačích

V síti Dognet dlouhodobě dbáme na to, aby publisheři dodržovali pravidla a propagovali inzerenty férově. Také proto máme už několik let přísně zakázané cílení na značková klíčová slova ve vyhledávačích, která by parazitovala na inzerentech sítě.

Jde jednak o ochranu před tím, aby publisheři parazitovali na slovech jako “EshopABC.sk kupón” nebo “EshopABC.sk slevový kód” ale také před Ad Hijacking. Je to taktika, kdy publisher inzeruje ve vyhledávačích na značková klíčová slova a nakupuje návštěvnost přímo na web inzerenta. V mnoha případech doslova simuluje a kopíruje reklamu inzerenta. 

Automatizovaná kontrola

Pro vylepšení kontroly jsme do procesů zapojili i nástroj Adpolice. Ten na kontrolu bidování na značková slova ve vyhledávačích používají i firmy jako Zalando, Trivago, Adobe či SEPHORA. 

Nástroj používají značky a affiliate sítě po celém světě s jasným cílem – chránit PPC kampaně před zneužitím značkových klíčových slov.

Proces, který v síti máme:

  1. Nástroj Adpolice v pravidelných intervalech (několikrát denně) kontroluje definovaná klíčová slova
  2. V případě, že najde anomálii, informuje affiliate manažery 
  3. Ti to okamžitě řeší a v případě pochybení publishera přistupujeme k jeho penalizaci, resp. po opakovaném nebo hrubém porušení až k trvalému vyloučení ze sítě. 

Cílem je maximálně ochránit naše inzerenty. Je pravdou, že publisheři v síti Dognet vědí, že dodržování pravidel je u nás, na rozdíl od jiných sítí, proaktivně kontrolované. Nečekáme, až si problému všimne klient. Nástroj Adpolice nám vylepšil naše procesy a tak můžeme dát našim klientům ještě víc péče, kterou si zaslouží. 

Jsme tu pro vás a vaše kampaně. V případě jakýchkoliv otázek se na nás neváhejte obrátit. 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?