Letní novinky sítě Dognet pro inzerenty + VIDEO

Letní novinky sítě Dognet pro inzerenty + VIDEO

Co je nového v síti Dognet s ohledem na inzerenty? 

Zdravím Vás u dalšího dílu novinek z Dognetu. Opět pro Vás máme stručný přehled, čemu se v síti aktuálně věnujeme a také máme pro Vás na konci videa speciální nabídku.

Poslední konference prvního půlroku

Od posledního dílu jsme opět zažili mnoho nových věcí. Snažíme se pravidelně získávat nové možnosti pro zlepšování kampaní nebo jejich výkonnosti. Zúčastnili jsme se konference v Maďarsku, pro podrobnosti můžete kliknout na Ecommerce.hu. A také jsme byli poznávat nové lidi na E-commerce Forum / CEE Summit v Olomouci. Jak vypadal 11. ročník, najdete na ecommerceforum.cz.

Letní HotDognet je za námi

Organizovali jsme tradiční akci, kterou opakujeme každý půlrok. Letní HotDognet se nesl ve velmi příjemném duchu. Sešlo se přibližně 50 publisherů a lidí, které affiliate zajímá. Odprezentovali Štefan, Katarína a Dávid. Představili jsme nového kolegu – affiliate manažera Šimona. A my dvě s Julií jsme odlehčili prezentace zábavnou “affiliate soutěží”. S celým týmem a zúčastněnými se nám podařilo vytvořit fantastickou atmosféru. Společně jsme hodně networkovali a snědli stovku hotdogů. Pokud chcete vidět, jak to u nás vypadalo, klikněte na článek, kde najdete i videa.

Pokračujeme v rozvíjení systému XARA

Kolegyně Júlia naplno řeší systém XARA. Už máme plně funkčních přibližně 20 katalogů včetně našich i publisherských. Většina je SK, ale jsou tam i CZ a pracuje se už i na HU. Jak takový produktový katalog vypadá, můžete vidět například na jednom z prvních, který jsme vytvořili ve spolupráci s MôjAndroid.sk. Pomáhat publisherům a přímo stimulovat spolupráci s velkými médii je pro nás prioritou.

IP tracking pro atraktivnější kampaň a velká kontrola XML feedů

V blízké době vás oslovíme ohledně možnosti prodloužení IP trackingu. Pokud zákazník surfuje na mobilu a na té samé IP adrese nakoupí přes PC, konverze se publisherovi započítá. Donedávna jsme měli standardně nastavených 24 hodin. Nyní však chceme kampaně zatraktivnit, a pokud máte zájem, můžeme tento tracking prodloužit. Mnozí z Vás tuto možnost už využili.

Také děláme velkou revizi všech XML feedů. Naši affiliate manažeři kontrolují jejich kvalitu, aby data, která publisheři používají, byla správně, a tak se vyhneme zavádění zákazníků, kteří zůstanou na konci dne spokojení. 🙂

Už více než 300 kampaní v Dognetu

Podařilo se nám dostat přes hranici 300 kampaní. Svěží článek k tomuto tématu připravila kolegyně Katarína. Najdete tam pár zajímavých čísel o počtu konverzí nebo objemu objednávek. Také vypíchla, co všechno se snažíme dělat pro publishery, aby uměli s kampaněmi pracovat co nejvíc efektivně.

Mezi poslední spuštěné kampaně patří hlavně Cetelem.sk, Najlekaren.eu či IncaCollagen nebo i Zonky.cz, AXA a AVON.

A potom? Potom akvizitujeme…

Poslední týdny se kolega Šimon věnoval akvizici travel blogerů. Oslovil jich téměř 150. U vybraných kampaní jsme kontaktovali současné publishery, aby se víc soustředili na propagaci těchto kampaní. Také jsme oslovili publishery, kteří už v síti jsou, ale kampaně nepropagují. Nebo nepoužívají kampaně, které by používat mohli.

Akvizice a efektivita kampaní je pro nás klíčová. Děláme maximum pro to, abychom získávali stále nové a aktivní publishery.

Zároveň nám stoupá počet rumunských publisherů, už se jich nasbíralo pár desítek a přibývají noví.

Nový projekt Dognet Media

Kolega Dávid co nevidět odprezentuje nový projekt Dognet Media. Jedná se o nákup médií a zpětných odkazů přes Dognet. V případě těchto kampaní nejde o přímé zprostředkování konverze, ale o jinou přidanou hodnotu. Všechny podrobnosti však budou dostupné už co nevidět. 🙂

Speciální nabídka pro Vás i tentokrát

Ve spolupráci s agenturou ui42 jsme pro Vás připravili opět výbornou nabídku. Většinou mají e-shopy Heureku nebo Najnákup a jiné srovnávače řešené ve vlastní režii, ale málokdo to má nastavené dobře. V ui42 mají na nastavení a správu srovnávačů své specialisty. Pokud je kontaktujete prostřednictvím jejich stránky ui42.sk nebo přímo na mail sales@ui42.sk a napíšete jim, že jste se o této nabídce dozvěděli z našeho videa, získáte od nich zdarma kompletní prvotní audit na nastavení Heureky a srovnávačů. Takto můžete skvěle optimalizovat svoje investice.

Dokonce se jim v některých případech podařilo zvednout obrat e-shopu i o desítky procent už jen tím, že se napárovalo víc zboží do Heureky. Podrobnosti najdete i na webu ui42.

Dávka informací na cestu domů

Pokud Vás doposud následující informace obcházela, teď je tady. Kolega Štefan se setkal s Jiřím Rosteckým a pro mladypodnikatel.cz udělali rozhovor o affiliate marketingu. Dozvíte se také,  jak vidí expanzi e-shopů do zahraničí, nebo jak publisheři vnímají svoji konkurenci. Článek i mp3 najdete v článku Affiliate marketing pro e-shopy, úspěch publisherů, tvorba kampaní.

To je už opravdu protentokát všechno.

Velmi pěkně děkuji i tentokrát za Vaši pozornost. Věřím, že se Vám příspěvek líbil.
Užívejte si ještě léto a ať se Vám daří.

Petronela Novotná

V rámci affiliate siete Dognet pôsobím ako Country Manager pre Slovensko. Na rozvoji affiliate marketingu na slovenskom a českom trhu pracujem už 7. rok. E-shopom ponúkam možnosť získania nových zákazníkov a predajov čisto na províznom systéme. Vedia tak opäť o niečo lepšie diverzifikovať svoje zdroje zákazníkov a získať reklamný priestor na internete, ktorý by inak nevedeli pokryť. Mojou hlavnou náplňou je obchodná spolupráca, akvizícia a starostlivosť najmä o inzerentov slovenských ale aj mnohých českých kampaní.

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?