Změna VOP od 1.11.2023. Více informací v článku.

Lednové novinky pro inzerenty

Lednové novinky pro inzerenty

Na úvod vám přejeme vše nejlepší v roce 2023. E-commerce oblast má za sebou rok plný výzev a my věříme, že ten nový vám přinese o to více úspěchů – a to nejen v Dognetu 🙂

Než se do něj naplno pustíme, pojďme se ještě na chvíli ohlédnout za tím, jak jsme se rozloučili s rokem 2022 a co se u nás událo od posledních říjnových novinek.

 

Máme za sebou další úspěšný Black Friday

Nejočekávanější e-commerce sezóna každého roku je za námi. Děkujeme všem inzerentům, kteří se rozhodli zapojit a poskytli publisherům informace o svých Black Friday slevách a akcích.

Publisheři pro vás zajistili obrat:

  • 464 233 EUR během Black Friday pátku
  • 1 376 283 EUR během Black Friday víkendu

 

Naše databáze influencerů neustále narůstá

Od září aktivně podporujeme vaše spolupráce s influencery. Dohadujeme je individuálně podle preferencí obou stran a s ohledem na specifika sociálních sítí, na kterých influencer působí. Nejoblíbenějšími způsoby spolupráce jsou exkluzivní slevový kód, barter a fixní provize.

Momentálně v Dognetu najdete již více než 60 aktivních influencerů, kteří jsou otevřeni dohodnout se na propagaci vašich kampaní. Přes 80 % databáze tvoří obsahoví influenceři a zbytek kupónové instagramy.

Pokud byste chtěli vyzkoušet spolupráci s tímto typem publishera i vy, neváhejte kontaktovat naši Zuzku na riglerova@dognet.sk.

Představujeme manažerské reporty

Připravili jsme pro vás nový nástroj, který vám pomůže šikovněji vyhodnocovat výkonnost vašich partnerů – manažerské reporty.

V nových reportech si můžete vygenerovat seznam vašich nejvýkonnějších publisherů. Pod jejich ID najdete všechny webové stránky, na kterých vaši kampaň propagují. Díky tomu si umíte velmi jednoduše přiřadit všechna URL k jednotlivým partnerům.

Manažerské reporty jsou dostupné ve vaší administraci v záložce „Přehledy“.

Jelikož jde o novinku, ve které ještě vychytáváme poslední mouchy, jakékoli technické problémy nebo nesrozumitelné informace, na které narazíte při jejich používání, nám, prosím, sdělte na hello@dognet.com.

 

Konference, expá a další události

V listopadu jsme se jako generální partner zúčastnili 17. ročníku konference Czech Internet Forum 2022 zaměřené na trendy, zkušenosti a příběhy českého online světa.

Kromě Dognet stánku jste naše kolegy mohli zahlédnout na pódiu, kde náš country manažer pro Českou republiku, Roman Dobiáš, přednášel o tom, jak využít potenciál affiliate marketingu v online marketingovém mixu. Následně affiliate manažer Vojtěch Bartoněk na praktickém workshopu ukázal, jak lze získané informace využít v praxi při optimalizaci affiliate kampaní.

Nechyběli jsme ani na listopadové konferenci nabité digitálním marketingem WebTOP100, kde Dognet jako partner této události vystoupil s case study kampaní 4home.

Roman návštěvníkům vysvětlil, jak je možné, že jejich kampaně konstantně již 7 let rostou o 20 % ročně. Následně jsme si s vámi v našem stánku povídali o přínosu affiliate marketingu, který může mít i pro vaše podnikání.

Nadále šíříme osvětu o affiliate marketingu

Z affiliate marketingu profitují nejen inzerenti a publisheři, ale i samotní zákazníci, kteří z této výhodné spolupráce získávají různé benefity, jako slevy, peníze zpět z nákupů nebo recenze produktů.

Šíření osvěty o této win-win-win marketingové strategii je jedním z našich cílů od založení Dognetu, a proto jsme rádi, že jsme k tomu dostali další příležitosti:

 

Partnerství s CREATIVE sites přináší zajímavé výhody

V síti máme mnoho e-shopů postavených na CREATIVE sites e-shopovém řešení. Lidé z CREATIVE sites se umí postarat o vše od programování přes UX a UI design a online marketing až po propojení s Dognetem. To je nyní ještě jednodušší než kdykoli předtím díky aplikaci „Dognet integrace“, kterou jsme společně vyvinuli a která je přístupná v aplikaci App store.

Navíc jsme pro všechny CREATIVE sites klienty, kteří ještě u nás nemají spuštěnou affiliate kampaň, společně připravili skvělou akci – 20 % slevu na implementaci a 100 EUR slevu z první faktury. Pokud máte známé, kteří chtějí využívat férovou affiliate síť a spolehlivý e-shopový systém, určitě jim dejte o probíhající akci vědět.

Sdíleli a vyměňovali jsme si zkušenosti s publishery

Neustále se snažíme přinášet publisherům nové informace a vytvářet příležitosti, při kterých mohou sdílet své zkušenosti mezi sebou.

Jednou z oblíbených forem propagace kampaní v affiliate marketingu jsou produktové katalogy s použitím XML feedu. V říjnu jsme uvedli video kurz, který je detailním návodem na to, jak pro vás mohou publisheři připravovat více produktových katalogů, navíc ve vyšší kvalitě. Na přípravě kurzu se podílelo několik publisherů z praxe a obsahuje 14 kapitol s videem.

V prosinci jsme se také již tradičně setkali v neformální atmosféře na Vánočním Hotdognetu, kde jsme si společně s publishery užili zajímavé přednášky, příjemné rozhovory a chutné hotdogy. Vyprávěli jsme o novém nástroji v Dognetu s názvem Inserta, potenciálu instagramu v affiliate marketingu a shrnuli jsme si uplynulý rok.

Pozvánky na závěr

Na konci února se uvidíme na třídenní International Ecommerce Summit konferenci, která se od 28.2. uskuteční v krásném prostředí Pražského hradu. Dognet je zlatým partnerem této události, a proto zde nebude chybět náš stánek. Zároveň se můžete těšit i na více než 50 spikrů, mezi kterými vystoupí i Roman s naším partnerem Arturem z Tradedoubleru. Celý summit můžete sledovat i online díky přímému přenosu.

Už tradičně nebudeme chybět ani na veletrhu pro e-shopy a e-commerce komunitu s názvem Reshoper, která se letos koná 17.5. v Praze. Najděte si pro svůj e-shop zajímavé e-commerce řešení a nezapomeňte se zastavit v našem stánku.

Jelikož aktivně působíme nejen na slovenském a českém trhu, chystáme se podpořit i chorvatský trh na meetupu eCommerce komunity, které jsme hrdým členem. Meetup bude cílený na trendy pro rok 2023 a Dognet je jeho hlavním sponzorem.

Na všechny z těchto zajímavých událostí vás srdečně zveme.

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?