Lednové novinky pro inzerenty

Lednové novinky pro inzerenty

Máme za sebou úspěšné ukončení roku 2023, které je, věříme, předzvěstí ještě úspěšnějšího roku 2024. Děkujeme, že jste se rozhodli vstoupit do něj společně s námi. 🙂 Na letošní rok se obzvlášť těšíme, nakolik pro vás připravujeme nový systém a širší možnosti spolupráce s partnery.

Nyní se však pojďme ohlédnout za tím, jak se nám podařilo uzavřít rok 2023:

 

Shrnutí roku 2023

V roce 2023 vám publisheři společně zprostředkovali 1 146 361 konverzí a celkový obrat ve výši 72 545 442 eur. Síť našich publisherů se rozšířila o 843 nových registrovaných a schválených partnerů.

Během celého roku jsme pozorovali trend stoupajícího počtu konverzí, avšak lidé nakupovali za méně a celkový obrat v síti byl ve srovnání s předchozím rokem nižší. To se prolomilo v říjnu, na začátku sezóny, která byla v roce 2023 úspěšnější, a to jak v počtu prodejů, tak v celkovém přineseném obratu.

 

Black Friday překonal očekávání

Listopad si obhájil titul krále e-commerce a v roce 2023 byl opět nejsilnějším měsícem s celkovým obratem v síti přes 10 milionů eur.

Na těchto výsledcích mají, samozřejmě, zásluhu Black Friday akce, které u mnoha z vás probíhaly již od začátku listopadu. Nejúspěšnějším dnem však byla Black Friday neděle.

Black Friday týden letos dokonce přinesl o 26 % více konverzí a o 10 % vyšší obrat v porovnání s loňským rokem.

Kompletní report z Black Friday týdne si můžete přečíst zde.

 

17 tipů pro úspěšný rozběh vaší affiliate kampaně

Nepochybujeme o tom, že chcete z vaší kampaně v novém roce vytěžit maximum. Věříme, že s našimi 17 tipy pro úspěšný rozběh affiliate kampaně vám to půjde o něco jednodušší.

Tento krátký návod najdete ve vaší administraci, v sekci „Nástroje“ pod názvem „Rozbíháme kampaň“.

Sepsali jsme pro vás nejen tipy, které vám doporučujeme pro úspěšné rozjetí kampaně v prvních měsících, ale i další kroky, kterými můžete výkon vaší kampaně udržovat a posouvat dále po celou dobu naší spolupráce.

My jsme, samozřejmě, připraveni vás v každém jednom kroku podpořit. 🙂

 

Konference a přednášky

V roce 2023 Google přinesl změny, které negativně zasáhly projekty mnoha publisherů. Náš tradiční zimní HotDognet jsme proto letos netradičně obohatili o odborné hosty Pavla Ungra a Jána Janušku. Diskutovali jsme společně o změnách v SEO, ale také AI trendech a jejich dopadech na affiliate projekty. Více si můžete přečíst v samostatném článku.

Nevěnovali jsme se však jen našim současným publisherům, ale i těm budoucím. 🙂 S radostí jsme přijali pozvání na Ekonomickou univerzitu v Bratislavě, kde jsme studentům Obchodní fakulty vysvětlili, jak affiliate marketing funguje z pohledu publishera i inzerenta.

Pokud byste si i vy chtěli vyslechnout zajímavosti o affiliate marketingu, doporučujeme vám webinář, který připravil Roman, náš country manažer pro Českou republiku, pro Incomaker.com. Vysvětlil v něm, pro jaké e-shopy je affiliate marketing vhodný, jak nastavit provize pro jednotlivé typy publisherů a jaké produkty publisheři nejraději propagují. Záznam z tohoto webináře nabitého informacemi najdete zde.

V roce 2023 jsme nechyběli ani na zajímavých konferencích. V našem nepřehlédnutelném Dognet stánku jste nás mohli potkat v Senci na e-commerce konferenci Upterdam. Na vaše dotazy v Expo zóně jsme tentokrát odpověděli v dámském složení a těšili jsme se z mnoha milých setkání s našimi stálými i potenciálními klienty. 🙂

 

Vyzkoušejte spolupráci s Děkovačkou

V Dognetu vás spojujeme se spoustou zajímavých publisherů a vždy se těšíme, když pro vás umíme zajistit přístup k jedinečným projektům. 🙂

Jedním z nich je Děkovačka, projekt využívající marketingový potenciál poděkovací stránky, která se zákazníkovi zobrazí poté, co nakoupí na e-shopu.

Děkovačka má podobu banneru na poděkovací stránce, přes který se umí zákazník prokliknout a následně získat přístup ke slevovým kupónům na e-shopy z jiné oblasti, které jsou do partnerské sítě Děkovačky zapojeny.

Jedná se o reciproční systém, který umožňuje nekonkurenčním e-shopům vzájemnou propagaci a získávání nových zákazníků.

 

Tento systém dnes využívá více než 120 e-shopů a vy se můžete jednoduše zapojit v rámci vaší affiliate kampaně. Jelikož Děkovačka patří k našim publisherům, můžete se zapojit čistě na provizní bázi bez jakýchkoli jiných poplatků či vázanosti.

Pokud byste měli zájem tento systém vyzkoušet, neváhejte nás kontaktovat.

 

Co máme nového na maďarském trhu?

Naše šikovná kolegyně Katka po intenzivním školení přebrala na podzim roli po Tomášovi, který se rozhodl vydat novým kariérním směrem, a stala se Country manažerkou pro maďarský trh. Katka má zkušenosti nejen z e-commerce oblasti, ale také detailně zná práci publishera, protože sama na takové pozici v minulosti pracovala.

Maďarský trh nadále zůstává ve skvělých rukou a my se těšíme, že máme Katku v našem týmu. 🙂

 

Pozvánky na závěr

Pokud působíte na maďarském trhu nebo uvažujete o expanzi, rádi bychom vás pozvali na konferenci Ecommerce Expo v Budapešti, kde budeme i s naším stánkem 29. 2. 2024.

Velmi rádi vás však uvidíme i v Praze, a to již 8. 2. 2024 na konferenci Ecommerce Prague. Jedná se o první ročník konference se zahraničními spikry a řízeným networkingem, který je zaměřen na expanzi a zahraniční úspěch v e-commerce.

Chcete-li se přijít dozvědět, jak to chodí na jiných trzích, určitě nás kontaktujte. Speciálně pro naše klienty máme 10 % slevu na vstupenky.

To je od nás v rámci novoročních novinek všechno. Za celý tým Dognet vám přejeme šťastný a konverzní rok 2024! 🙂

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?