Květnové novinky pro inzerenty

Květnové novinky pro inzerenty

Ani jsme se nenadáli a první pololetí 2023 máme téměř za sebou. Co všechno jsme v Dognetu za uplynulé měsíce zažili, shrnuli ve videu Zuzka a Nela. 🙂

 

Dognet slaví 10 let

Rok 2023 je v Dognetu speciálním rokem. V létě oslavíme naše 10. narozeniny! 🥳

Máme velkou radost, že můžeme spolupracovat se skvělými inzerenty a publishery, kteří naší síti důvěřují a se kterými se těšíme z každého nového společného úspěchu. Už 10 let nám ukazujete, že naše filozofie založená na férovosti skutečně funguje.

Svědčí o tom nejen letošní narozeniny, ale také překročená hranice 14 milionů eur, které jsme společně vyplatili publisherům. Tuto hranici jsme překročili v březnu, a to navíc jen 3 měsíce po překročení 13-milionové hranice.

Za celý Dognet tým vám srdečně děkujeme a těšíme se na další společná léta.🙂

 

Využíváte potenciál CSS publisherů?

CSS partneři inzerují produkty z vašeho e-shopu na stránku v Google, kde se na základě klíčových slov, která zákazník vyhledává, zobrazují relevantní produkty z různých e-shopů. Vaším cílem je dostat produkty s odkazem na váš e-shop na co nejlepší místa. K tomu vám pomohou šikovní CSS partneři, se kterými umíte spolupracovat přímo (resp. přes marketingovou agenturu) nebo přes Dognet.

Jelikož při propagaci v Google Shoppingu funguje rozdílný aukční systém cen za prokliky jako u PPC reklamy, můžete spolupracovat s více CSS partnery bez obavy o dramatické navýšení rozpočtu. Ti dokážou různě pracovat s klíčovými slovy, obrázky nebo popisem, a tak společně potlačit produkty vaší konkurence níže a zajistit vám větší obrat. Přečtěte si vyjádření expertů k tomu, proč se vám vyplatí zapojit do kampaně CSS publisherů.

Výhodou spolupráce s CSS partnery přes Dognet je odměňovací systém na základě výkonu. Jako každému publisherovi, i CSS publisherem platíte pouze provize ze zabezpečených prodejů, a tudíž neuhrazujete jednotlivé prokliky nebo jiné poplatky.

Máte-li zájem zapojit CSS publishery do vaší kampaně nebo jakékoli dotazy k takové spolupráci, neváhejte nás kontaktovat na riglerova@dognet.sk.

 

Trápíte se s reportingem affiliate výsledků v Google Analytics?

Téma, které aktuálně rozebíráme s mnoha klienty, je Google Analytics 4 a způsoby, jak v něm sledovat výsledky publisherů z Dognetu.

Google Analytics vždy zobrazovalo určité odchylky od skutečných affiliate výsledků, jak to můžete pozorovat i při výsledcích z Facebook reklamy nebo jiných zdrojů, které vyžadují specializované měření. Ale s přechodem na Google Analytics 4, který od 1. července 2023 kompletně nahradí svého přechodce Google Universal Analytics, se tyto odchylky mohly o něco zvětšit.

Nejspolehlivějším systémem pro sledování výkonu publisherů je vaše Dognet administrace. Tento systém je speciálně navržen pro sledování a reportování propagace publisherů a affiliate výsledků vaší kampaně. Existují však cesty, jak si i v Google Analytics dokážete vyfiltrovat výsledky, které vám affiliate marketing přináší.

Ve spolupráci s agenturou 6cklickz jsme připravili návod k tomu, jak získat v Google Analytics 4 přesnější affiliate výsledky. 

 

Konference, expa a další události

První měsíce letošního roku nám přinesly další příležitosti popovídat si s vámi na zajímavých konferencích a akcích.

Nejprve jsme se setkali na International E-commerce Summitu 2023, kde mezi více než 50 top e-commerce řečníky vystoupil i náš country manažer pro Českou republiku – Roman. Nevystoupil však sám. Na pódiu mu dělal společnost Artur z Tradedoubleru, který je naším strategickým partnerem, a spolu s nímž Roman představil možnosti expanze a spolupráce v celé Evropě. Na fotce vidíte kromě Romana i affiliate manažera Vojta a obchodního manažera pro Českou republiku Ondřeje.

Náš affiliate manažer Šimon koncem dubna vycestoval do Bosny a Hercegoviny, do města Banja Luka. Zde jste ho spolu s naším country manažerem pro Chorvatsko a Slovinsko – Čedem, mohli potkat v Dognet stánku na marketingové konferenci Konverzija

S naším Dognet stánkem jsme již tradičně nechyběli ani na e-commerce veletrhu a konferenci Reshoper v Praze. Těšili jsme se z mnoha osobních setkání a věříme, že jste si z našeho stánku odnesli zajímavé nové informace a poznatky o affiliate marketingu. 🙂

V létě nás další oficiální akce nečekají, ale těšíme se na všechna osobní nebo online setkání. Věříme, že vám letní měsíce přinesou spoustu krásných zážitků. Neváhejte se nám během nich kdykoli ozvat. Náš tým je zde vždy pro vás. 🙂 

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?