Black Friday 2019 v Rumunsku

Black Friday 2019 v Rumunsku

Pokud jde o Black Friday, největší e-commerce událost roku, Rumunsko má svoje specifika, a to zejména v tom, že probíhá dříve než na většině ostatních trhů. To znamená, že jejich rumunský Black Friday se tento rok bude konat 15. listopadu.

V uplynulých letech se stalo v Rumunsku běžnou praxí zahájit Black Friday o týden dříve než je oficiální termín na celém světě (poslední pátek v měsíci). Letošní Black Friday v Rumunsku však připadne dokonce na víkend mezi dvěma koly prezidentských voleb.

O termínu konání rozhoduje eMAG – největší online prodejce v Rumunsku, který také přinesl mezinárodní koncept Černého pátku na trh už v roce 2011.

Protože online nakupování v Rumunsku neustále roste, také celková hodnota online prodejů během Black Friday vzrostla v roce 2018 o 30 % ve srovnání s předchozím rokem. Už počínajíc rokem 2014 vlastně převzalo online prostředí vedoucí roli z hlediska údajů o prodeji a je pravděpodobné, že Black Friday 2020 bude pokračovat v této tendenci při rostoucím počtu e-shopů, které navzájem soutěží  o nejlepší obchody.

Podle statistik je každoročně zaznamenaný největší prodej v kategorii domácnost, po které následují malé spotřebiče, osobní hygiena, móda, televizory, telefony, pneumatiky a hračky.

Cosmina Tcaciuc

Affiliate Manager for Romania

Affiliate marketing pro e-shopy
E-book zdarma

Affiliate marketing pro e-shopy

Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

Další články, které by tě mohly zajímat

Které inzerenty u nás najdete?