Změna VOP od 1.11.2023. Více informací v článku.

Květnové novinky pro publishery

Květnové novinky pro publishery

Další měsíc je za námi a my jsme tady opět s novinkami pro publishery. Před sebou máme květen, lásky čas, který je podle mnohých tím nejkrásnějším měsícem z celého roku. Pojďme se podívat na to, jestli nám kromě slunečného počasí a rozkvetlé přírody vykouzlí úsměv na tváři i výsledky z uplynulého měsíce.

Novinky z Dognetu budou i nadále vycházet ve formě článku, videa, ale i jako podcast. Květnové novinky pro publishery vám ve videu přinášejí Zuzka a Štefan. 🙂

 

Shrnutí měsíce duben 2023

 • Počet konverzí – 68 716
 • Vyplacené provize publisherem285 869 
 • Celkový obrat e-shopů – 5 182 762 €

 

Zastoupení segmentů v dubnu 2023

Duben nám konečně ukázal, jak má vypadat pravé jaro. 🙂 Přinesl se sebou několik krásných dní, které lidi motivovaly k nákupu sportovních potřeb a oblečení. Není proto žádným překvapením, že tento měsíc na celkovém počtu konverzí v síti nejvýrazněji vzrostl podíl segmentu Sport.

 

Porovnání segmentů v měsících březen vs. duben 2023

 

Podle počtu konverzí

Nejvýraznější nárůst na počtu konverzí pozorujeme v již zmiňovaném segmentu Sport, a to až o 15 %. Naopak, po nárůstech v předchozích měsících poklesl v dubnu počet prodejů v segmentu Zdraví a výživa o 20 %.

 

Podle průměrné hodnoty objednávky

V dubnu nadále s probíhající inflací a zdražováním cen roste i průměrná hodnota objednávky v síti, a to téměř ve všech segmentech.

V segmentu Bydlení a nábytku vzrostla průměrná hodnota objednávky o 10 eur, což představuje v porovnání s lednem nárůst průměrné výše objednávky v tomto segmentu za první kvartál téměř o 19 %.

 

Podle průměrné výše provize

Skokani dubna

Skokani jsou kampaně, ve kterých nejvýrazněji narostl počet konverzí při srovnání března s dubnem. Pro relevanci výsledků bereme v úvahu jen kampaně, které měly v březnu alespoň 50 a více konverzí.

 1. Bonprix.cz + 375 %
 2. Intímnenákupy.sk + 165 %
 3. Fuego.sk + 99 %
 4. EXIsport.cz + 79 %
 5. Nike.com + 71 %

Žebříčku dubnových skokanů dominuje kampaň Bonprix.cz, což je výsledkem naší spolupráce se sítí Tradedoubler, díky které najdete od dubna Bonprix kampaně pro český, slovenský, maďarský a rumunský trh výlučně v síti Dognet.

Na druhém místě se umístila kampaň Intímnenákupy.sk, ve které se mimořádně daří zejména obsahovým publisherům, kteří ji propagují na sociálních sítích. Využijte i vy marketingový prostor, který sociální sítě nabízejí, k propagaci tohoto nebo jiných segmentů.

Zbytek žebříčku obsadily kampaně, které nabízejí (mimo jiné) sportovní oblečení a výbavu.

 

Nejlepší výdělky publisherů v březnu 2023

 

Kampaně s nejvyššími výdělky publisherů

 1. Moebelix.cz
 2. Moebelix.sk
 3. GymBeam.sk
 4. 4Home.cz
 5. Voyo.cz
 6. 4Home.sk
 7. Venira.cz
 8. MerkuryMarket.sk
 9. Mall.sk
 10. Svetla24.cz

Třetí místo obsadila kampaň Gymbeam.sk, kterou jsme v žebříčku v předchozích měsících neviděli. Vzhledem k ostatním dubnovým statistikám však není překvapením, že se takto vysoko umístila kampaň zaměřená na doplňky výživy pro sportovce. Pro všechny fanoušky kampaně máme zároveň dobrou zprávu – v dubnu jsme spustili GymBeam kampaň i pro slovinský, rumunský a bulharský trh.

 

Publisheři s nejvyššími výdělky

Typ

Počet prodejů

Provize

Ostatní

2 506

23 837 €

Obsah

2 059

13 312 €

Obsah

2 086

9 499 €

Ostatné

3 914

9 014 €

Ostatní

3 034

8 243 €

Ostatní

2 555

7 113 €

Obsah

879

6 521 €

Obsah

3 328

6 112 €

Ostatní

451

5 996 €

Obsah

944

5 605 €

Na žádost publishera se v tabulce nenachází jeden cashback/voucher portál.
„Ostatní“ zahrnuje cashback, voucher i CSS partnery.

 

Tipy na květen

 

eyerim.sk / eyerim.cz

Provize: až 7,5 %    

K slunečným květnovým dnům neodmyslitelně patří také stylové sluneční brýle. Širokou nabídku od světoznámých značek najdete v kampani eyerim. Doporučujeme se zaměřit také na jejich vlastní značky – Kohe by eyerim a OiO by eyerim. V Kohe kolekci najdete jedinečné designy s možností provedení v nedioptrické i dioptrické verzi s certifikovanými skly od společnosti EssilorLuxottica. OiO kolekce zase nabízí cenově dostupné modely slunečních a dioptrických brýlí plné barev, které dotvoří každý outfit.

V Dognetu najdete nejen slovenskou a českou eyerim kampaň, ale také maďarskou, polskou, chorvatskou, slovinskou, rumunskou a bulharskou.

    

   Všepropejska.cz

   Provize: až 11 %

   Všem, kterým dělá společnost na procházkách a výletech jejich čtyřnohý kamarád, určitě udělá radost sortiment kampaně Všepropejska.cz. V e-shopu najdete kromě vodítek, oblečení, doplňků na cesty a hraček také pamlsky a pomůcky pro péči o psy a kočky, ale i jiná zvířátka. V kampani jsou povoleny všechny typy publisherů a navíc nabízí možnost dohodnout se na rozšířené spolupráci, např. obdržet produkty na recenzi.

    

   MyProtein.sk / MyProtein.cz

   Provize: až 9 %

   Pro projekty zaměřené na sportovní segment doporučujeme kampaň MyProtein, která nabízí produkty z oblasti sportovní výživy, potraviny s vysokým obsahem bílkovin, zdravé sladkosti a sportovní oděvy. Všechny jejich výrobky přitom podstupují přísné evropské a globální standardy. V této kampani jsou povoleny všechny typy publisherů a kromě slovenské a české MyProtein kampaně najdete v Dognetu i maďarskou a rumunskou.

    

   Sofia.sk / Sofia.cz / Szofia.hu

   Provize: až 10 %

   Na závěr malá připomínka – nezapomeňte poděkovat vašim maminkám na Den matek již 14. května. 🙂

   Chcete-li tento svátek využít i v rámci vašich projektů, doporučujeme kampaň Sofia.sk, kde najdete širokou nabídku šperků ze stříbra a zlata, známou značku Pandora a spoustu šperků určených přímo pro maminky.

   Vydělávající affiliate web
   E-book zdarma

   Vydělávající affiliate web

   Už jste jen jeden krok od e-booku, který vám pomůže získat klíčové informace o správném natavení a fungování vaší affiliate kampaně

   Další články, které by tě mohly zajímat

   Které inzerenty u nás najdete?